Jak co roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej gimnazjum. W tym roku przygotowała je klasa druga gimnazjum wraz z wychowawczyną Panią Katarzyną Waniek. Pierwszoklasiści musieli wykonać kilka zadań, mających przygotować ich do trudów, przez które musi przejść każdy gimnazjalista. Uroczystość (z udziałem pani dyrektor) odbyła się w szkolnej świetlicy. Wśród widzów znaleźli się uczniowie klasy III Gim, II Gim i oczywiście Pierwszaki. Podzieleni zostali na cztery grupy : Dziennikarzy, Intelektualistów, Sportowców i Złote rączki. Dziennikarze najpierw przeprowadzali wywiad ze swoim wychowawcą, a później odpowiadali na pytania, na które również pan Mikołowicz udzielał odpowiedzi. Nastąpił test zbieżności odpowiedzi, w którym uczniowie uzyskali 7/10 punktów. Zespół sportowców brał udział w zabawie, która polegała na tym, że jeśli usłyszą dane słowo klucz w tekście, muszą wykonać pewną czynność. Poszło im znakomicie. Następnie Złote rączki wykonywały mundurek dla gimnazjalisty i gimnazjalistki, który musiał być zgodny z obowiązującymi trendami w modzie. Później odbył się mini pokaz mody, w czasie którego zaprezentowano dzieła stworzone przez Pierwszaków. Chwilę później zespół intelektualistów brał udział w QUIZIE WIEDZY O NASZEJ SZKOLE. Uzyskali 9/12 punktów. Wszystkie te konkurencje były naprawdę widowiskowe, ale największe krzyki towarzyszyły ostatniej konkurencji- przygotowanej specjalnie dla wychowawcy klasy- pana Mikołowicza. Konkurencja nosiła nazwę „Makłowicz w podróży” i polegała na tym, żeby przygotować 25 kanapek dla całej swojej klasy oraz dla pani dyrektor. Pan Mikołowicz dostał na przygotowanie kanapek 3 minuty. Do dyspozycji miał chleb, masło, ser, ogórki, pomidory, szczypiorek i ketchup. Musiał użyć wszystkich tych składników. Jednak zanim przystąpił do pracy otrzymał atrybuty kucharza: czepek, rękawiczki i fartuch. Mogę tylko dodać, że pan narobił okropnego bałaganu, ale kanapki wyszły pyszne :)  Była to już ostatnia konkurencja, a klasa II podliczyła punkty. Wręczyliśmy pamiątkowy dyplom dla klasy oraz dla każdego ucznia. „Kocenie” wyszło bardzo dobrze, wszyscy wyszli ze świetlicy z uśmiechami na twarzy, przygryzając kanapki.  Klasę I – WITAMY W GIMNAZJUM!

DSC00901 DSC00903 DSC00908 DSC00913 DSC00917 DSC00929 DSC00932 DSC00942 DSC00945 DSC00954 DSC00973 DSC00980 DSC00981 DSC00986

Opracowała: Julia Sobala
Zdjęcia: mgr Katarzyna Waniek