18 Października naszą szkołę odwiedził specjalny gość. Była nim z rówieśniczka Julia, mieszkająca na co dzień w Niemczech. Opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat życia w Niemczech. Nasz gość przez cały dzień obserwował, jak prowadzone są lekcje w naszej szkole.

Na temat Julii dowiedzieliśmy się bardzo dużo. Wiemy, że potrafi mówić w kilku językach: oczywiście po niemiecku, polsku, angielsku i francusku.

W godzinach popołudniowych Julia pomagała klasie drugiej gimnazjum w przygotowaniu i nakręceniu materiału do projektu edukacyjnego.

Nasz gość niestety musiał wyjechać następnego dnia, ale z pewnością jeszcze się zobaczymy.

Wizyta Julii pozwoliła nam poznać kilka zwyczajów niemieckich i dowiedzieć się, jak żyje się w Niemczech z perspektywy zwykłej uczennicy.

Autor: Julia Sobala
Zdjęcia: Katarzyna Waniek