31 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Gimnazjalny Konkurs Wiedzy o Regionie.

Nasi uczniowie w składzie: Dominika Szulik, Seweryn Durek i Grzegorz Kupka zajęli 1 miejsce!

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test. W drugiej  wykonywali dodatkowe zadania oraz przedstawiali prezentację dotyczącą wybranej postaci pochodzącej z Jastrzębia-Zdroju, która była bohaterem konkursu.

Prezentacja naszych uczniów dotyczyła Krystiana Lupy – reżysera teatralnego, scenografa, grafika, dramaturga, tłumacza oraz pedagoga. Krystian Lupa jest uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych wielokrotnie odznaczany za zasługi dla kultury, nie tylko w Polsce ale i w innych krajach Europy.

Uczniowie dzięki konkursowi poznali mieszkańców naszego miasta, którym udało się zrealizować marzenia i odnieść sukces, byli to:

Grzegorz Matusiak i Krzysztof Gadowski – politycy samorządowi, posłowie reprezentujący nasz region w Sejmie

Krystian Lupa, Joanna Smajdor, Tomasz Andrzejewski, Michał Baj  – artyści

Michał Chałbiński, Beata Maksymow, Kamil Glik,  Agnieszka Gryga, Leszek Laszkiewicz, Anna Żemła – Krajewska, Paweł Hajduczek, Monika Wojciechowska – sportowcy

kpt. Jerzy Radomski, Marian Hudek – podróżnicy

Michał Bałazy – kucharz

Jan Pyka – ekonomista, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Marek Sygacz – dziennikarz, reporter Polsat News

Ewelina Kuśka – propagatorka kultury śląskiej, członkini Stowarzyszenia Kobiet Na Rzecz Propagowania Kultury Śląskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Zwycięzcom raz jeszcze gratuluję!

Izabela Bednarczuk

IMG_20170531_091345IMG_20170531_095340IMG_20170531_095855IMG_20170531_095845IMG_20170531_105330DSC_0309