Dnia 4 czerwca nasza szkoła wzięła udział w Festiwalu Organizacji Pozarządowychktóry odbywał się w Jarze Południowym,  w ramach obchodów Dni Jastrzębia.

Chór szkolny w pięknych strojach regionalnych dumnie reprezentowały dzieci Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Zelek Łukasz wraz z solistą Chóru Miejskiego pięknie zaśpiewał piosenkę „Jak jo chodził do szkoły“.

Duet Ćwierz Sandra i Ćwierz Emilia zachwyciły publiczność popularną piosenką„Poszła Karolinka“.

Kwartet: Brychcy Paulina, Motyka Alicja, Sobala Kinga i Sobala Julia profesjonalnie zaśpiewały piosenkę pt.“Przedszkole“.Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem popularnej pieśni pt.“Polskie kwiaty“.

6 10 11 DSCN1679 DSCN1683 DSCN1688 DSCN1692 DSCN1695 20160604_171443 20160604_170134

Wszystkie piosenki zaśpiewane z towarzyszeniem 60-cio osobowego Chóru Miejskiego, zostały bardzo ciepło przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność. Chór Miejski bardzo dziękuje za wspólny koncert i liczy na dalszą współpracę z naszymi szkolnymi Artystami.

Po południu Chór Szkolny  wraz z Chórem Miejskim zaprezentował najpopularniejsze śląskie pieśni. Dyrygent Chóru, nauczyciel muzyki w naszej szkole, pan Marek Cypryś otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, którą nadaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę wręczyli Pani Prezydent Miasta Anna Hetman oraz poseł na Sejm Krzysztof Gadowski.

Zainteresowane osoby mogły wziąć udział w przygotowanych przez nauczycieli atrakcjach i zabawach. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie miło spędziliśmy czerwcowe sobotnie popołudnie.