Jak wcześniej informowaliśmy, ruszamy od 4 czerwca z zapisami na cykl warsztatów interdyscyplinarnych dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Warsztaty odbędą się 05 i 12 lipca oraz 02 i 09 sierpnia w Domu Sołeckim w Boryni.

Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenie polega na dostarczeniu wypełnionej karty zgłoszenia osobiście do Sołtysa Boryni lub Skrzeczkowic.

Przy zgłoszeniu należy określić w którym terminie dziecko chce uczestniczyć w warsztatach.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania w linku:

Opis warsztatów

1. Warsztaty ekodizajn „Śmieciosztuka”

Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć własne projekty z rzeczy pozornie niepotrzebnych m. in: plastikowe rzeźby, tekturowe miasto, nowe zabawki czy dizajnerskie nakrycia głowy. Jednak najważniejszym dodatkowym i pozytywnym aspektem warsztatów jest ważna nauka jaka z nich płynie oraz dobre ekologiczne nawyki jakich w trakcie zajęć dzieci mogą nabyć. To dzięki temu, że podstawą wszystkich zabaw ma być recykling, czyli ponowne nadawanie życia przedmiotom zużytym lub na pierwszy rzut oka bezużytecznym. Ukazuje, że często piękne i użyteczne przedmioty można uzyskać samemu dzięki pomysłowemu wykorzystaniu rzeczy codziennie wyrzucanych w każdym domu jednocześnie dając możliwość zabawy, w której nacisk położony jest na transformację takich „niepotrzebnych” rzeczy. Istotą recyklingu jest jednak przede wszystkim pobudzenie kreatywności i pokazanie, że bycie przyjaznym środowisku może być świetną zabawą. A jak powszechnie wiadomo zabawa jest najlepszą formą nauki

2. Warsztaty techniczne LEGO

LEGO to przede wszystkim połączenie edukacji ze świetną zabawą. W trakcie zajęć roboty tworzone z klocków LEGO ożywają w rękach najmłodszych, wiedza z obszarów informatyki, matematyki czy fizyki jest pochłaniana przez dzieci i pobudza ich ciekawość oraz wyobraźnię. Logiczne myślenie, pobudzenie wyobraźni wizualno-przestrzennej, rozwój zdolności manualnych a przede wszystkim rozwój własnej twórczości to umiejętności, które nabędą uczestnicy podczas zajęć warsztatowych z zestawami klocków LEGO. Konieczność współdziałania w grupie rówieśniczej pozwoli uczestnikom warsztatów rozwinąć umiejętności społeczne i komunikacyjne. Zajęcia techniczne LEGO stają się coraz bardziej popularną, przez co alternatywną formą spędzania przez dzieci i młodzież czasu wolnego.