W środę 24 maja 2017 r. czwarta i szósta klasa naszej szkoły udały się na wycieczkę do Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Choć to ciekawe miejsce jest tak blisko nas, to jednak dopiero za sprawą wystawy „Terakotowa Armia” dowiedzieliśmy się o jego istnieniu. Industrialne Centrum Kultury mieści sie w Zabytkowej Kopalni Ignacy i jak na kopalnię przystało uczniowie mieli okazję zapoznać się z początkami przemysłu na Górnym Śląsku, z tym w jaki sopsób się dawniej pracowało i jakie zwierzęta oraz maszyny do pracy w kopalniach były wykorzystywane. Kolejną atrakcją – po pokonaniu 200 schodów – było wejście na wieżę widokową i podziwianie panoramy miasta.

Duże zainteresowanie wzbudziła oczywiście wystawa Terakotowej Armii, która powstała na polecenie pierwszego cesarza Chin- Qin Shi.

Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na pyszne lody. I jak się okazało, prawie przenieśliśmy się do PRL-u, bo podobie jak wtedy powstała dłuuuuuga kolejka, w której trzeba było stać, niektórzy dostali towar spod lady, a inni uruchomili znajomości, czyli każdy radził sobie jak potrafił ;-)

Izabela Bednarczuk

DSC_0286RYBNIKDSC_0289DSC_0301DSC_0304DSC_0305Terakotowa Armia1Terakotowa Armia2Terakotowa Armia3Rybnik lody