We wtorek 25 września klasy 1b i 2 pojechały do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju na spotkanie z panią Ewą Stadtműller i panem Łukaszem Zabdyrem twórcami literatury dla dzieci. Pani Ewa z panem Łukaszem przypomnieli dzieciom o ważnym wydarzeniu w tym roku czyli o 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz rozmawiali z dziećmi na ten temat. Dzieci wysłuchały legendy o św. Kindze, historii o św. Albercie, ale również usłyszeli o takich osobach jak   Jan Matejko, o Mikołaju Koperniku i o wielu innych osobach związanych z naszą historią. Dzieci wraz z panią Ewą recytowały wiersz J. Brzechwy pt. „Papuga” oraz wspólnie wymyślały swój. Pan Łukasz natomiast bawił się z dziećmi w kalambury, które przedstawiały różne osoby czy wydarzenia związane z naszą historią.

Justyna Reclik

part00000  part000 part00 part0 part000001